Promootiotoimikunta

Rehtori Yrjö Sotamaa, puheenjohtaja
yrjo.sotamaa@uiah.fi

Hallintojohtaja, Ilkka Huovio, varapuheenjohtaja
ilkka.huovio@uiah.fi

Professori Yrjänä Levanto, promoottori
yrjana.levanto@uiah.fi

Professori Päikki Priha, yliairut
paikki.priha@uiah.fi

Professori Sakari Marila, juhlamenojen ohjaaja
sakari.marila@uiah.fi

Suunnittelija Taneli Eskola
taneli.eskola@uiah.fi

Amanuenssi Inka Finell
inka.finell@uiah.fi

Tutkimusohjelman johtaja Päivi Hovi-Wasastjerna
paivi.hovi@uiah.fi

Tutkimuspäällikkö Eeva Kurki
eeva.kurki@uiah.fi

Professori Merja Salo
merja.salo@uiah.fi

Projektipäällikkö Marita Sandelin, toimikunnan sihteeri
marita.sandelin@uiah.fi
puh. (09) 7563 0467 tai 050 356 0751